Mapy oblastí Mongolska

Líbí se vám článek?
[Total: 1 Average: 5]

Mongolsko je rozděleno do 21 krajů – ajmaků. Ajmak se dělí na menší správní celky, tzv. sum, česky někdy „somon”. Přestože jen v některých jsou významná turistická lákadla, každý ajmak stojí za vidění. Kdo chce poznat pravý mongolský venkov, měl by naopak vyrazit do oblastí málo navštěvovaných turisty. Ty mohou nabídnout pohled do života pravých nomádů, které ještě nestačila příliš ovlivnit moderní doba. Přehled mongolských ajmaků je řazen abecedně pro lepší přehlednost.

Pro stažení nebo zobrazení plné velikosti mapy klikněte na náhled nebo popisek pravým tlačítkem myši a vyberte “Otevřít v novém panelu” nebo “Otevřít v novém okně”.

Město Ulaanbaatar – Улаанбаатар хот

Hlavní město Mongolska – Ulaanbaatar je na první pohled ošklivé město plné paneláků a jurtovišť – ty mohou někomu připomínat slumy, ale ve skutečnost jde o normální bydlení, v jurtách je čisto a najdete tam televize i počítače. V posledních letech navíc v centru Ulaanbaataru rostou výškové budovy, které zásadně mění tvář města. K největším zajímavostem Ulaanbaataru patří bezesporu buddhistický klášter Gandantegčenlin – centrum buddhismu v Mongolsku. Z muzeí stojí za vidění muzeum přírody, kde uvidíte unikátní kostry dinosaurů, muzeum Čojdžin lamy – věštce, které vlastní nádherné čhamové masky, nebo zimní palác Bogdgegéna. Příjemný je i výlet na Dzajsan, ruský památník na jihu Ulaanbaataru. Je na vršku malého kopce, ze kterého je krásný výhled na město a novou velkou sochu Buddhy postavenou pod ním. Z Dzajsanu se dá také vylézt na kopce pohoří Bogdkhan uul. Ulaanbaatar rozhodně má co nabídnout, i když jeho pravou atmosféru člověk pozná až po delší době.

Mapy Ulaanbaataru


Mapa Ulaanbaataru. Mapa Ulaanbaataru
Turistická mapa Ulaanbaataru. Turistická mapa Ulaanbaataru
Turistická mapa Ulaanbaataru. Turistická mapa Ulaanbaataru v PDF
Turistická mapa Ulaanbaataru. Turistická mapa Ulaanbaataru v PDF
Mapa okolí Ulaanbaataru. Mapa okolí Ulaanbaataru

Archangaj ajmak – Архангай аймаг

Archangajský ajmak je nádherná oblast ležící mezi severskou tajgou ajmaku Chövsgöl a pouští Gobi na jihu Mongolska. Archangaj je ideální pro turistiku, jízdu na koni, rybaření, jízdu na kolech a trekking. Archangaj je oblastí s velice různorodou krajinou. Krásná oblast pohoří Changaj s horami vysokými až 3000 metrů, jezero Terchiin cagaan nuur nebo příjemné město Cecerleg, kde najdete třeba i pramen, ze kterého pil 13. dalajlama, když v oblasti pobýval při svém útěku z Tibetu před Angličany.
U jezera Terchiin cagaan nuur je národní park Chorgo-Teckhiin Tsagaan Nuur se sopečnými krátery. Na jednu ze sopek se dá udělat krásná procházka.

Mapy Archangajského ajmaku

Mapa Archangajského ajmaku - Mongolsko. Mapa Archangaje v Mongolsku
Mapa Archangaje v Mongolsku. Velká mapa Archangaje v Mongolsku

Bayan-Ölgii ajmak – Баян-Өлгий аймаг

Západní ajmak Bayan Ölgii se od zbytku Mongolska odlišuje hlavně svým etnickým složením. Většinu obyvatelstva zde tvoří Kazaši muslimského vyznání.
Ajmak Bayan Ölgii je znám i díky svým nádherným národním parkům a pohoří Altai nuruu s až 4000m vysokými horami. Národní parky v ajmaku Bayan Ölgii jsou většinou součástí Mongol Altai Nuruu Protected Area. Navštívit můžete parky Altai Tavan Bogd National Park, Develin Aral Natural Reserve, Khökh Serkh Strictli Protected Area, Siilkhem Nuruu National Park a Tsambagarav Uul National Park.

Mapy ajmaku Bayan Ölgii

Mapa ajmaku Bayan Ölgii - Mongolsko. Mapa ajmaku Bayan Ölgii – Mongolsko
Mapa ajmaku Bayan Ölgii - Mongolsko. Mapa ajmaku Bayan Ölgii – Mongolsko
Mapa ajmaku Bayan Ölgii - Mongolsko. Mapa ajmaku Bayan Ölgii – Mongolsko
Mapa ajmaku Bayan Ölgii - Mongolsko. Mapa ajmaku Bayan Ölgii – Mongolsko, part 1
Mapa ajmaku Bayan Ölgii - Mongolsko. Mapa ajmaku Bayan Ölgii – Mongolsko, part 2
Mapa ajmaku Bayan Ölgii - Mongolsko. Mapa ajmaku Bayan Ölgii – Mongolsko, part 3
Mapa ajmaku Bayan Ölgii - Mongolsko. Mapa ajmaku Bayan Ölgii – Mongolsko, part 4

Bayanchongor ajmak – Баянхонгор аймаг

Ajmak Bayankhongor (nebo Bajanchongor) je jedním z nejkrásnějších ajmaků mongolské části pouště Gobi. Důvodem je hlavně velká různorodost krajiny. Na severu jsou hory Khangai Nuruu, na jihu zase pouště. V oblasti je mnoho řek, jezer a termálních pramenů. Bayankhongor je domovem divokých velbloudů a oslů nebo extrémně vzácného gobijského medvěda – Mazaalai.

Mapy ajmaku Bayanchongor


Mapa ajmaku Bayanchongor - Mongolsko. Mapa ajmaku Bayanchongor – Mongolsko
Mapa ajmaku Bayanchongor - Mongolsko. Mapa ajmaku Bayanchongor – Mongolsko, part 1
Mapa ajmaku Bayanchongor - Mongolsko. Mapa ajmaku Bayanchongor – Mongolsko, part 2
Mapa ajmaku Bayanchongor - Mongolsko. Mapa ajmaku Bayanchongor – Mongolsko, part 3
Mapa ajmaku Bayanchongor - Mongolsko. Mapa ajmaku Bayanchongor – Mongolsko, part 4

Bulgan ajmak – Булган аймаг

Malý ajmak Bulgan sice nepatří k nejvyhledávanějším v Mongolsku ale i tak ho mnoho turistů navštíví cestou k jezeru Chövsgöl nebo ke klášteru Amarbayasgalant. Lze zde navštívit malé pohoří Bürengiin Nuruu, plné divokých zvířat nebo unikátní historická místa Tsogt Tajiin Balgas a Khar Bukh Balgas.

Mapy ajmaku Bulgan


Mapa ajmaku Bulgan - Mongolsko. Mapa ajmaku Bulgan – Mongolsko
Mapa ajmaku Bulgan - Mongolsko. Mapa ajmaku Bulgan – Mongolsko

Darchan-Uul aimag – Дархан-Уул аймаг

Ajmak Darchan Uul je tvořen vlastně jen samotným městem Darchan a jeho okolím. Město postavili v roce 1960 Rusové a je průmyslovým centrem severu Mongolska. Za návštěvu ve městě stojí dva kopce, spojené mostem pro pěší. Na jednom je památník mongolského hudebního nástroje Morin chuur a na druhém socha Buddhy. Navštívit můžete i buddhistický klášter Charaagiin chiid, sídlící v dřevěném srubu.

Mapy ajmaku Darchan-Uul


Mapa ajmaku Darchan-Uul - Mongolsko. Mapa ajmaku Darchan-Uul – Mongolsko
Mapa ajmaku Darchan-Uul - Mongolsko. Mapa ajmaku Darchan-Uul – Mongolsko

Dornod ajmak – Дорнод аймаг

V ajmaku Dornod uvidíte jednu z nejkrásnějších krajin v Mongolsku. Jsou tu krásné nenarušené stepi s gazelami a velmi řídkým osídlením. Je to snad nejméně navštěvovaná oblast Mongolska, ležící na úplném východě země. Nejsou zde sice taková turistická lákadla jako v jiných částech Mongolska, zato zde uvidíte neporušené stepi, nomády žijící tradičním způsobem života a místa spjatá s historií. Těmi jsou zejména Chalchiin Gol a Buir Nuur, obě místa známá bitvami proti Japoncům. Z národních parků můžete navštívit Dornod Mongol Strictly Protected Area, Mongol Daguur Strictly Protected Area, Nömrög Strictly Protected Area, Toson Khulstai a Ugtam Uul Nature Reserve. Někdy se sem z Číny dokonce zatoulají i tygři ussurijští.

Mapy ajmaku Dornod


Mapa ajmaku Dornod - Mongolsko. Mapa ajmaku Dornod – Mongolsko

Dornogovi ajmak – Дорноговь аймаг

Ajmak Dornogovi (nebo Dornogov) – východní Gobi, je místo, které turisté většinou vidí pouze z vlaku, když tudy projíždí z nebo do Číny. Vede tudy totiž odbočka z transsibiřské magistrály. Dornogovi je oblast spojená se slavným mongolským spisovatelem, skladatelem, malířem a lékařem Noyon Khutagt Danzan Ravjaa. Za prohlídku stojí klášter Khamaryn Khiid (Chamaryn chiid) nebo národní parky Ergeliin zul a Ikh Nartiin Chuluu Nature Reserve.

Mapy ajmaku Dornogovi

Mapa ajmaku Dornogovi - Mongolsko. Mapa ajmaku Dornogovi – Mongolsko Mapa ajmaku Dornogovi - Mongolsko. Mapa ajmaku Dornogovi – Mongolsko
Mapa ajmaku Dornogovi - Mongolsko. Mapa ajmaku Dornogovi – Mongolsko

Dundgovi ajmak – Дундговь аймаг

Střední Gobi neboli Dundgovi je nejsevernějším ajmakem pouště Gobi. Od Ulaanbaataru jej dělí jen několik hodin jízdy autem.
Dundgovi je placatá polopouštní krajina, z jejíž pustiny vystupují neuvěřitelně zajímavé skalní útvary. Jde hlavně o Baga Gadzryn Čuluu a Ich Gazryn Čuluu. Ty jsou skvělým místem pro turistiku a lezení po skalách. Pokud pojedete okolo, určitě byste je neměli vynechat. V obou je několik jurtových kempů. Za návštěvu stojí i Zagiin Us Nature Reserve – pohoří se saxaulovými stromy a gazelami.

Mapy ajmaku Dundgovi

Mapa ajmaku Dundgovi - Mongolsko. Mapa ajmaku Dundgovi – Mongolsko

Govi-Altai ajmak – Говь-Алтай аймаг

Nádherná kombinace pouště Gobi a pohoří Altai Nuruu, po kterých je tento druhý největší Mongolský ajmak pojmenován, tvoří nádherné scenérie. Je tu ale málo příležitostí pro pastvu dobytka a tím i velmi nepřátelské prostředí pro život lidí. V ajmaku žijí vzácní gobijští medvědi, divocí velbloudi, kozorožci a sněžní leopardi. Navštívit můžete národní parky Alag Khairkhan Nature Reserve, Eej Khairkhan Nature Reserve, Khasagt Khairkhan Strictly Protected Area, Great Gobi Strictly Protected Area, Sharga Nature Reserve nebo Tahiin tal.

Mapy ajmaku Govi-Altai


Mapa ajmaku Govi-Altai - Mongolsko. Mapa ajmaku Govi-Altai – Mongolsko
Mapa ajmaku Govi-Altai - Mongolsko. Mapa ajmaku Govi-Altai – Mongolsko, part 1
Mapa ajmaku Govi-Altai - Mongolsko. Mapa ajmaku Govi-Altai – Mongolsko, part 2
Mapa ajmaku Govi-Altai - Mongolsko. Mapa ajmaku Govi-Altai – Mongolsko, part 3
Mapa ajmaku Govi-Altai - Mongolsko. Mapa ajmaku Govi-Altai – Mongolsko, part 4

Govisümber ajmak – Говьсүмбэр аймаг

Govisümber je malý ajmak ve středním Mongolsku. V ajmaku toho není moc k vidění. Navštívit můžete ruiny kláštera Zuun Choir, turkické stély nebo Choiryn Bogd Mountain s divokými ovcemi Argali.

Mapy ajmaku Govisümber


Mapa ajmaku Govisümber - Mongolsko. Mapa ajmaku Govisümber – Mongolsko
Mapa ajmaku Govisümber - Mongolsko. Mapa ajmaku Govisümber – Mongolsko

Chentii ajmak – Хэнтий аймаг

Ajmak Chentii neboli Čingischánův kraj je pro Mongoly velmi důležitým ajmakem. Právě zde se totiž narodil, žil a začal spojovat mongolské kmeny slavný Čingischán. Ajmak dostal jméno po pohoří Khentii Nuruu. Jsou zde krásné národní parky Khan Khentii Strictly Protected Area a Onon-Balj National Park. Chentii ajmak sousedí na severu s Ruskem. V oblasti protéká mnoho krásných řek, které jsou velmi oblíbené mezi západními rybáři. Na severu ajmaku Chentii je hodně lesů a tak se zde setkáte spíše se sruby než s tradičními jurtami. Žije zde také mnoho Burjatů a obyvatelstvo je spíše šamanistického „vyznání“ než buddhistického.

Mapy ajmaku Chentii


Mapa ajmaku Chentii - Mongolsko. Mapa ajmaku Chentii – Mongolsko
Mapa ajmaku Chentii - Mongolsko. Mapa ajmaku Chentii – Mongolsko

Chovd ajmak – Ховд аймаг

Západní ajmak Chovd je zajímavou oblastí s velkou obchodní historií. Ještě dnes si ajmak zachovává značný samostatný zahraniční obchod s Čínou. Je zde několik krásných národních parků: Bulagan Gol Nature Reserve, Great Gobi Strictly Protected Area, Khar Us Nuur National Park, Khökh Serkh Strictly Protected Area, Mankhan Nature Reserve a Mönkh Khairkhan National Park. V parcích žije mnoho divokých zvířat. Za zmínku stojí takhi – divoký kůň převalského, divoký osel, gazela, sněžný leopard, ibex, divoká ovce argali a antilopy.

Mapy ajmaku Chovd

Khovd aimag. Mapa ajmaku Chovd – Mongolsko
Mapa ajmaku Chovd - Mongolsko. Mapa ajmaku Chovd – Mongolsko

Chövsgöl ajmak – Хөвсгөл аймаг

Hlavním lákadlem ajmaku Chövsgöl je bezesporu jezero Chövsgöl, nazývané Mongoly také Oceán nebo Matka Jezero. Ajmak Chövsgöl je krajinou lesů, jezer a hor a je velmi oblíbený i mezi mongolskými turisty hlavně z Ulaanbaataru.
Jezero Khövsgöl je druhým největším mongolským jezerem co do rozlohy a největším pokud jde o objem vody. Jezero dosahuje hloubky až 262 metrů a tvoří 1-2% světových zásob pitné vody. Ano, přímo z jezera se dá pít. Okolí jezera tvoří krásné zalesněné hory, ve kterých žijí „sobí lidé“ – Cátani. Ti žijí v teepee a jejich život je úzce spjat právě se soby. Jezdí na nich, živí se jejich masem a oblékají do jejich kožešin. Ajmak Chövsgöl je oblast, kterou byste při své návštěvě Mongolska rozhodně neměli vynechat.

Mapy ajmaku Chövsgöl

Mapa ajmaku Chövsgöl - Mongolsko. Mapa ajmaku Chövsgöl – Mongolsko
Mapa ajmaku Chövsgöl - Mongolsko. Mapa ajmaku Chövsgöl – Mongolsko Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 1
Khövsgöl Lake. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 2
Khövsgöl Lake. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 3
Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 4
Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 5
Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 6
Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 7
Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 8
Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 9
Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 10
Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 11
Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 12
Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 13
Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 14
Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko, part 15
Huvsgul Lake. Ruská mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko
Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Malá mapa jezera Chövsgöl – Mongolsko
Mapa jezera Chövsgöl - Mongolsko. Mapa národního parku Chövsgöl – Mongolsko
Mapa oblasti Tarialan v ajmaku Chövsgöl - Mongolsko. Mapa oblasti Tarialan v ajmaku Chövsgöl – Mongolsko

Ömnögovi ajmak – Өмнөговь аймаг

Ömnögovi neboli Jižní Gobi je největším ajmakem v Mongolsku. Hustotu obyvatel má ale pouhých 0,3 obyvatele na km2. Je to nejsušší, nejteplejší a nejdrsnější oblast v celém Mongolsku. Turismus je důležitou součástí místního průmyslu a tak zde najdete dostatek jurtových kempů. Z národních parků stojí za návštěvu Gurvan Saikhan National Park a Small Gobi A Strictly Protected Area. Setkat se tam můžete s dinosauřími kostmi, divokými ovcemi argali, ibexi, divokými osly nebo sněžnými leopardy.

Mapy ajmaku Ömnögovi


Mapa ajmaku Ömnögovi - Mongolsko Mapa ajmaku Ömnögovi – Mongolsko
Turistická mapa národního parku Govi Gurvan Saykhan - Mongolsko Turistická mapa národního parku Govi Gurvan Saykhan – Mongolsko
Turistická mapa národního parku Govi Gurvan Saykhan - Mongolsko Turistická mapa národního parku Govi Gurvan Saykhan – Mongolsko

Orchon aimag – Орхон аймаг

Malý ajmak Orkhon vznikl v roce 1994 odtržením od ajmaku Bulgan. Správním střediskem je město Erdenet. To je známé zejména díky měděným dolům. Měď z dolu v Erdenetu je jedním z hlavních segmentů mongolského vývozu. Prohlídka dolu je možná i pro turisty. V ajmaku Orkhon můžete navštívit hory Erdenet-Ovoo, Bayan-Undur nebo Deeliin Nuruu.

Mapy ajmaku Orchon

Mapa ajmaku Orchon - Mongolsko Mapa ajmaku Orchon – Mongolsko
Mapa ajmaku Orchon - Mongolsko Velká mapa ajmaku Orchon – Mongolsko

Övörchangai ajmak – Өвөрхангай аймаг

Hlavním důvodem proč turisté jezdí do Övörchangaiského ajmaku bývá návštěva nejstaršího mongolského buddhistického kláštera Erdene Zuu – Drahokamový Buddha. Při návštěvě Övörchangaje byste ale neměli vynechat oblast osmi jezer – Naiman Nuur, krásný klášter Tövchön nebo vodopád Orkhon Chürchree. To vše je na severu ajmaku Övörchangai, jih je pak tvořen suššími stepmi a postupně přechází do polopouště Gobi.

Mapy ajmaku Övörchangai


Mapa ajmaku Övörchangai - Mongolsko Mapa ajmaku Övörchangai – Mongolsko
Mapa ajmaku Övörchangai - Mongolsko Mapa ajmaku Övörchangai – Mongolsko

Selenge aimag – Сэлэнгэ аймаг

Selengijský ajmak je také nazýván „oblilnicí“ Mongolska. Půda zde dovoluje pěstovat obilí a další plodiny, ty jsou sice menšího vzrůstu než u nás ale přesto jde o velmi důležitou oblast pro celé Mongolsko. Hlavním turistickým lákadlem oblasti Selenge je nádherný klášter Amarbayasgalant. Ajmak je pojmenován po velké řece Selenge. Ta se táhne ze západního Mongolska a končí svou cestu v jezeře Bajkal. Další důležitou řekou v oblasti je Orchon.

Mapy ajmaku Selenge


Mapa ajmaku Selenge - Mongolsko Mapa ajmaku Selenge – Mongolsko
Mapa ajmaku Selenge - Mongolsko Mapa ajmaku Selenge – Mongolsko

Süchbaatar ajmak – Сүхбаатар аймаг

Ajmak Süchbaatar je zajímavou oblastí, ve které najdete písečné duny, skalní útvary i stepi. V jižní oblasti Darignaga můžete vidět asi dvacet vyhaslých sopek nebo staré kamenné sochy. Ajmak je turisty velmi málo navštěvovanou oblastí, což z něj dělá zajímavé místo pro dobrodruhy. Navštívit můžete krásné národní parky Ganga Nuur Nature Reserve a Lkhachinvandad Uul Nature Reserve. V nich se můžete setkat s losy, migrujícími labutěmi nebo gazelami.

Mapy ajmaku Süchbaatar

Mapa ajmaku Süchbaatar - Mongolsko Mapa ajmaku Süchbaatar – Mongolsko

Töv ajmak – Төв аймаг

Centrální provincie Töv – Střed je oblastí obklopující Ulaanbaatar. Za návštěvu určitě stojí národní park Chustai Nuruu s opětovně vysazenými koni převalského nebo Khan Khentii Strictly Protected Area. Oblíbeným výletem z Ulaanbaataru je i Národní park Gorkhi-Terelj, Bogdkhaan Uul Strictly Protected Area nebo zříceniny slavného buddhistického kláštera Mandzšir.

Mapy ajmaku Töv

Töv aimag Mapa ajmaku Töv – Mongolsko
Mapa národního parku Gorkhi-Terelj - Mongolsko Mapa národního parku Gorkhi-Terelj – Mongolsko

Uvs ajmak – Увс аймаг

Vyprahlá, až pouštní krajina Uvského ajmaku je svým způsobem nádherná. Krásná jezera Uvs Nuur (největší jezero v Mongolsku) a Chöch Nuur poskytují skvělá místa pro turistiku.
Další velkou atrakcí Uvského ajmaku jsou hory Charchiraa Uul a Türgen Uul s ledovci, divokými řekami a náhorními plošinami. V národních parcích se setkáte s migrujícím ptactvem a písečnými dunami. Ze zvířat můžete potkat jeleny, losy, kabary pižmové, bobry nebo vodní ptáky. V ajmaku Uvs můžete navštívit tyto národní parky: Altan Els Strictly Protected Area, Khan Khökhii National Park, Khyargas Nuur National Park, Tes River Reserve nebo Uvs Nuur Strictly Protected Area.

Mapy ajmaku Uvs

Mapa ajmaku Uvs - Mongolsko Mapa ajmaku Uvs – Mongolsko
Mapa ajmaku Uvs - Mongolsko Mapa ajmaku Uvs – Mongolsko, part 1
Mapa ajmaku Uvs - Mongolsko Mapa ajmaku Uvs – Mongolsko, part 2
Mapa ajmaku Uvs - Mongolsko Mapa ajmaku Uvs – Mongolsko, part 3
Mapa ajmaku Uvs - Mongolsko Mapa ajmaku Uvs – Mongolsko, part 4
Mapa ajmaku Uvs - Mongolsko Mapa ajmaku Uvs – Mongolsko

Dzavkhan ajmak – Завхан аймаг

Dzavchan ajmak tvoří jakýsi předěl mezi vlhkým ajmakem Chövsgöl a vyprahlým ajmakem Uvs. Různorodou krajinu ajmaku tvoří zasněžené hory, stepi i jezera mezi písečnými dunami. Jde o velmi málo navštěvovaný ajmak a tak může lákat dobrodruhy, kteří chtějí zažít nedotčené Mongolsko a jsou ochotni obětovat trochu pohodlí. Za návštěvu určitě stojí i Otgon Tenger Uul Strictly Protected Area, chránící nejposvátnější mongolské pohoří Otgon Tenger Uul.

Mapy ajmaku Dzavchan

Mapa ajmaku Zavkhan - Mongolsko Mapa ajmaku Zavkhan – Mongolsko Mapa ajmaku Zavkhan - Mongolsko Mapa ajmaku Zavkhan – Mongolsko